Vitamarket.pl
Blog - Terapie naturalne Vitamarket.pl

Darmowa dostawa już od 250 zł

Biegunka
Biegunka

Jest to przypadłość polegająca na częstym oddawaniu wodnistych stolców. Biegunka może być ostra lub wynikać z przewlekłych schorzeń układu pokarmowego. Jako objaw nie jest zbyt groźna, jeśli trwa krótko. Ze względu jednak na znaczną utratę płynów i soli mineralnych może doprowadzić do odwodnienia. Ma to wielkie znaczenie przede wszystkim u niemowląt i młodszych dzieci

Czytaj dalej
Choroba lokomocyjna
Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna jest wynikiem zaburzenia funkcji ucha wewnętrznego, w którym znajduje się narząd odpowiedzialny za zachowanie równowagi - błędnik. Niektórzy uczeni postulują także związek tej choroby z zaburzeniami wzrokowymi. Aby organizm mógł zachować stan równowagi, narządy zmysłów zbierają ze środowiska zewnętrznego informacje, przekazują je do ucha wewnętrznego

Czytaj dalej
Drzazgi
Drzazgi

Wbicie drzazgi w dłoń lub stopę może przydarzyć się każdemu, a najczęściej zdarza się dzieciom, które są bardzo ruchliwe i na pewno nieco mniej ostrożne niż dorośli. Najbardziej dokuczliwe są drzazgi wbite pod paznokcie. Drzazga może wystawać nad powierzchnię skóry lub być w niej całkowicie ukryta. Sprawia niewielki ból, ale dzieci przestraszone sytuacją, mogą odczuwać go w większym stopniu.

Czytaj dalej
Krwawienie z nosa
Krwawienie z nosa

Nos jest strukturą anatomiczną, która ze względu na swoje położenie łatwo ulega urazom. Ponadto, ze względu na ciągły przepływ powietrza przez ten narząd narażony jest on na podrażnienia, wysychanie i zakażenia. Specyfika budowy naczyń krwionośnych znajdujących się w nosie powoduje zaś, że jest on słabo przygotowany do sprostania wszystkim tym obciążeniom.

Czytaj dalej
Oparzenia słoneczne
Oparzenia słoneczne

Oparzenie powstaje w wyniku urazu termicznego, w tym wypadku z powodu zbyt długiego przebywania na słońcu. Podobnie jak inne oparzenia, dotyczyć może jedynie danego obszaru skóry, bądź też wywiera skutki ogólnoustrojowe. Oparzenia słoneczne to najczęściej oparzenia I stopnia, charakteryzują się zaczerwienieniem i silnym pieczeniem nadmiernie nasłonecznionej okolicy ciała. Zdarzają się jednak, także oparzenia II stopnia, w których dochodzi do powstania na skórze pęcherzy.

Czytaj dalej
Ostry ból zęba
Ostry ból zęba

Ból zęba bywa niezwykle dokuczliwy. Sprawia, że osoby dotknięte tą dolegliwością stają się rozdrażnione, nie mogą się skoncentrować, nie mogą nawet spać. Ząb może boleć przy najmniejszym ruchu, przy najmniejszym ruchu, przy jedzeniu, podczas picia, nawet pod wpływem ciepła lub zimna. Ból zęba może mieć charakter ostry lub przewlekły. Może być to ból bardzo intensywny bądź tępy, zawsze jest jednak bardzo nieprzyjemny.

Czytaj dalej
Pęcherze
Pęcherze

Pęcherze pojawiają się najczęściej na stopach lub na dłoniach, ale mogą powstać w każdej innej okolicy narażonej na uraz. Powstają w wyniku nadmiernej produkcji płynu surowiczego przez komórki skóry, czego efektem jest oddzielenie się wierzchnich warstw naskórka i utworzenie zbiornika owego płynu w postaci pęcherza.

Czytaj dalej
Rany i skaleczenia
Rany i skaleczenia

Raną nazywamy przerwanie ciągłości tkanki pod wpływem urazu. Rozróżnia się otarcie lub zadrapanie naskórka, rany powierzchniowe i głębokie. Gojenie się rany jest zjawiskiem biologicznym, wykształconym przez lata rozwoju ewolucyjnego człowieka. W niektórych wypadkach, po zagojeniu się rany nie pozostaje żaden ślad, czasami jednak dochodzi do powstania blizny.

Czytaj dalej
Ukąszenia, użądlenia
Ukąszenia, użądlenia

Większość ukąszeń przez owady, takie jak komary czy meszki, to tylko drobna niewygoda. Mogą one być problemem w krajach tropikalnych, gdzie przenoszą różne niebezpieczne choroby. W Polsce dość niebezpieczne są ukąszenia przez kleszcze, gdyż mogą one przenosić wirusowe zapalenie opon mózgowych i boreliozę. Dla osób często przebywających w okolicach, o których wiadomo, że są siedliskiem kleszczy, zalecane są szczepionki przeciw tym chorobom.

Czytaj dalej
Zatrucie pokarmowe
Zatrucie pokarmowe

Zatrucia pokarmowe to potoczna nazwa zespołu objawów żołądkowo-jelitowych, powstających po zjedzeniu żywności zawierającej jakiś toksyczne bakterie. Zespół taki w zależności od rodzaju bakterii, które go spowodowały, rozwija się po kilku lub kilkunastu godzinach do zjedzenia zakażonego pokarmu. W przebiegu choroby występuje zespół objawów nieżytowych ze strony żołądka i jelit.

Czytaj dalej
Choroba Leśniewskiego-Crohna
Choroba Leśniewskiego- Crohna

Choroba Leśniewskiego-Crohna jest swoistym zapaleniem, umiejscawiającym się w ścianie różnych odcinków przewodu pokarmowego. Najczęściej zmianom ulega końcowy odcinek jelita cienkiego łączenie z początkowym odcinkiem jelita grubego. Choroba ta może wystąpić w każdym wieku, najczęściej jednak rozpoczyna się pomiędzy 15 a 35 rokiem życia.

Czytaj dalej
Aromatoterapia w walce z trądzikiem
Aromatoterapia w walce z trądzikiem

Trądzik młodzieńczy wynika z nadreaktywności gruczołów łojowych i towarzyszących im infekcji bakteryjnych. Na powierzchni skóry gromadzą się zanieczyszczenia. Utarło się przekonanie, że powinno się taką skórę zmywać preparatami o działaniu wysuszającym.

Czytaj dalej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium