Vitamarket.pl
Co to jest Miód Manuka? - Vitamarket.pl

Darmowa dostawa już od 250 zł

Korzyści z właściwości miodu znane są już od ponad 4000 lat. Egipcjanie używali miodu do leczenia ran.


W obecnych czasach, z rosnącym problemem zwiększenia odporności bakterii na antybiotyki, naukowcy badają z dużym zainteresowaniem miody i ich lecznicze właściwości. Szczególnie interesujący okazuje się w tej kwestii Miód Manuka .

Powszechnie wiadomo, że miód zawiera naturalnie występujące enzymu, które wytwarzają nadtlenek wodoru. Nadtlenek wodoru ma wyjątkowe właściwości, które zostały udowodnione. Niemniej jednak, nadtlenek wodoru wiele ze swojej mocy traci w wyniku na kontaktu z płynami ustrojowymi. Ponadto, wszystkie właściwości miodu są zazwyczaj utracone pod wpływem ciepła lub bezpośredniego działanie promieni słonecznych.

Miód Manuka produkowany jest przez pszczoły, które zbierają nektar z krzewu Manuka lub drzewo drzewa herbacianego. Miejsce pochodzenia i główne miejsce występowania krzewu Manuka to nowa Zelandia. Pszczoły zbierają nektar z kwiatów drzewa Manuka i przetwarzają go na miód. Niestety nie
Jak wykazują badania - Miód Manuka - jest to mono-kwiatowy miód zawierający substancję z silnymi właściwościami charakterystycznymi tylko dla Miodów Manuka.

Ten unikalny składnik miodu Manuka był początkowo nazywany UMF ® ( Unique Manuka Factor)
Całkiem niedawno substancja ta została zidentyfikowana przez Profesora Thomasa Henle i oznaczona jako Methyloglyoxal - MGO.

 

 

 

 
 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium