Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Choroba lokomocyjna

12-05-2014

Choroba lokomocyjna jest wynikiem zaburzenia funkcji ucha wewnętrznego, w którym znajduje się narząd odpowiedzialny za zachowanie równowagi- błędnik. Niektórzy uczeni postulują także związek tej choroby z zaburzeniami wzrokowymi. Aby organizm mógł zachować stan równowagi, narządy zmysłów (oko, ucho) zbierają ze środowiska zewnętrznego informacje, przekazują je do ucha wewnętrznego, a ono po ich przetworzeniu, wysyła je do mózgu. Gdy układ zachowania równowagi wykrywa pewne rozbieżności pomiędzy bodźcami docierającymi do ucha wewnętrznego, a wrażeniami wzrokowymi, dochodzi do choroby lokomocyjnej.

Objawy

Podstawowe objawy to mdłości, zawroty i bóle głowy, złe samopoczucie. Towarzysza im również uczucie niepokoju, bladość skóry, czasami zimne poty. Jeśli podróż nie zostaje przerwana, często dochodzi do wymiotów.

Przyczyny

Choroba lokomocyjna występuje w wielu sytuacjach związanych z podróżowaniem i przemieszczaniem się, a więc podczas jazdy samochodem, pociągiem, podczas lotu samolotem, pociągiem, podczas lotu samolotem, rejs statkiem lub łodzią. Bezpośrednie przyczyny dolegliwości to gwałtowne zmiany pozycji ciała względem otoczenia, takie jak: unoszenie i opadanie, pochylanie i kołysanie, nagłe zatrzymywanie się lub przyspieszanie. Ponadto dolegliwości, mogą być nasilane przez nieprzyjemne zapachy, czytanie w czasie podróży , brak świeżego powietrza, a także przemęczanie pasażera.

Pierwsza pomoc

Opanowanie chory lokomocyjnej bywa czasami bardzo trudne, można jednak zastosować wiele naturalnych sposobów, aby zmniejszyć lub wyeliminować dolegliwość. Po pierwsze należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. I tak, osoba, która z powodu choroby lokomocyjnej, już przed podróżą odczuwają lęk, powinna sięgać po ziołowe napary uspokajające. Powinna zajmować miejsca położone z daleka od silnika czy paliw. Niewskazane jest palenie papierosów, ponieważ mogą nasilać nudności. Przed podróżą należy być wypoczętym, a w czasie jazdy, o ile jest to możliwe zatrzymywać się co jakiś czas i wykonywać kilka głębokich wdechów na świeżym powietrzu. Ponadto osoby ze skłonnościami do choroby lokomocyjnej powinny siadać, jeśli chodzi o samochód, z przodu, a w czasie jazdy nie należy czytać. W najgorszym przypadku, w czasie rejsu statkiem, zwykle po kilku dniach, organizm adoptuje się do nowych warunków.


Akupresura

Na przedramieniu, po jego wewnętrznej stronie 2 cm nad bruzdami nadgarstka, w linii środkowej przedramienia, znajduje się punkt, który należy uciskać kciukiem, aby zmniejszyć nudności i wymioty.

Ziołolecznictwo

W razie nudności i wymiotów, bądź zapobiegawczo można przygotować odwar z mieszaniny następujących ziół ( po 50 g każdego składnika: korzeń kozłka lekarskiego, lubczyku, arcydzięgla, liść melisy i mięty pieprzowej, ziele dziurawca, kłącze tataraku, liść ruty, ziele rdesu ptasiego i nostrzyka oraz koszyczek rumianku. Odwar z jednej łyżki stołowej rozcieńcza się wodą o objętości 250 ml (jednej szklanki) i tak przygotowany płyn należy wypić przed podróżą lub w trakcie jej trwania, gry pojawiają się dolegliwości. Większość z tych ziół oprócz działania przeciwwymiotnego posiada także właściwości uspokajające.


Homeopatia

Z preparatów homeopatycznych polecanych w przypadku chory lokomocyjnej należy wymienić: Cocculus, Conium, Arnicę, Phosphor i Bariom carbonicum. Łagodzą one lub zapobiegają występującym w czasie jazdy zawrotom głowy, nudnościom i wymiotom.

 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.