Vitamarket.pl
Dobroczynne drzewo Manuka - Vitamarket.pl

Darmowa dostawa już od 250 zł

Miód pozyskiwany jest dziś z bardzo wielu roślin, ale tylko miody z kwiatów drzewa Manuka mają wyjątkowe właściwości lecznicze. Co ciekawe, miodu regularnie używali żołnierze podczas drugiej wojny światowej właśnie jako środek przeciwbakteryjny, a więc robiono z niego okłady na rany. Później jednak miód został zapomniany na wiele lat jako środek zdrowotny i obecnie na nowo ludzie odkrywają jego niesamowite właściwości.


Miód Manuka pozyskiwany jest z dość rzadkich krzewów manuka, które występują jedynie na terenie Nowej Zelandii oraz nielicznie w Australii. Kwitnienie tego krzewu trwa jedynie 4 tygodnie przez co miód ten można uznać za wyjątkowo cenny. Krzewy Manuka niekiedy nazywane są także drzewami, gdyż niektóre z nich mogą osiągać wysokość nawet 15 metrów.

Właściwości zdrowotne jakie wykazują krzewy manuka były wykorzystywane już przez aborygenów. Zauważyli oni, że wywar z liści bądź kory tego drzewa jest doskonały na bardzo wiele różnorodnych dolegliwości. Świat dowiedział się o tych wspaniałych właściwościach dopiero dzięki wyprawie kapitana Cook'a do Nowej Zelandii, który z liści krzewu manuka zaparzał sobie herbatę. Miody Manuka zaczęto produkować w XIX wieku, a konkretnie w latach trzydziestych. Nowa Zelandia stała się dzięki temu największym producentem tego niesamowitego miodu.

Miód Manuka jest obecnie znany na całym świecie, a zdrowotne właściwości drzewa manuka jakie zawiera w sobie, wykorzystywane są w wielu przypadkach. Unikalny miód Manuka opinie na całym świecie ma doskonałe, ale o ich niesamowitych właściwościach świadczy specjalny certyfikat MGO, który dowodzi bardzo wysokie stężenie substancji potęgującej zdrowotne działanie tego miodu.

Myślę, że przekonałeś się już do tego, że miody Manuka to same kaorzyści dla Ciebie. Jeśli jednak nie jesteś przekonany co do tego gdzie kupić miód Manuka to pamiętaj, że tylko w naszym sklepie czeka na Ciebie produkt najwyższej jakości, którego oryginalność jest stosownie poświadczona.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium