Darmowa dostawa już od 250 zł

Brodawki
Brodawki

Brodawki to grudkowate naroślą na skórze o kolorze cielistym lub brązowym. Są częstą dolegliwością wieku młodzieńczego. Brodawki zwane niekiedy kurzajkami to choroba zakaźna o pochodzeniu wirusowym. Wirus zostaje przeniesiony z jednej osoby na drugą drogą bezpośredniego kontaktu. Dochodzić może także do samozaszczepienia brodawek, tzw. do ich powstania w różnych okolicach ciała poprzez samozakażenie.

Czytaj dalej
Czyraki
Czyraki

Czyraki powstają w wyniku bakteryjnego zapalenia mieszków włosowatych przylegających do nich gruczołów łojowych. Zazwyczaj występuje na karku, pachwinach, pod pachami i na pośladkach. Niebezpieczne jest umiejscowienie w okolicy wargi górnej, oczodołów i skroni, ponieważ istnieje możliwość przejścia zakażenia przez opony mózgowe. 

Czytaj dalej
Cellulitis
Cellulitis

Cellulitis to zmiany na skórze, przypominające swoim wyglądem skórkę pomarańczy. Występują głównie u kobiet, zwłaszcza gdyż związane są z obecnością większej ilości tkanki tłuszczowej, a także jej rodzajem. Zmiany te zlokalizowane są najczęściej na udach, pośladkach oraz niekiedy na wewnętrznej stronie ramion. Wraz z upływem czasu, w miarę jak skóra i tkanki otaczające tracą swą elastyczność, Cellulitis staje się coraz bardziej widoczne.

Czytaj dalej
Egzema
Egzema

Egzema to jedna z najczęstszych chorób skóry, zazwyczaj ma podłoże alergiczne. Występuje niezależnie od płci i wieku. Jest to powierzchniowy stan zapalny skóry o charakterze wykwitów złożonych grudek zapalno-wysiękowych i pęcherzyków. W przebiegu choroby występuje okres rumieniowy, grudkowy i sączący. Zmiany wypryskowe są rozsiane i nierzadko dotyczą całej skóry.

Czytaj dalej
Grzybica stóp
Grzybica stóp

Grzybica stóp jest najczęściej występującą grzybicą. Zakażenie następuje przez kontakt z przedmiotami zainfekowanymi drobnoustrojami. Stopy, które dotknęła grzybica wymagają starannej pielęgnacji. Powinny w miarę możliwości być stale odkryte. Chłodne kompresy zmniejszają świąd i powodują wysychanie zmian.

Czytaj dalej
Grzybica strzygąca

Jest to grzybica owłosionej skóry głowy, wywołana grzybami pochodzenia ludzkiego. Zalicza się do powierzchniowej odmiany tej choroby. Charakterystyczne jest występowanie ognisk złuszczających, z jakby przystrzyżonymi włosami i nieznanym stanem zapalnym. Grzybica strzygąca występuje najczęściej na skórze głowy.

Czytaj dalej
Liszajec zakaźny
Liszajec zakaźny

Jest to zakażenie bakteryjne skóry, paciorkowcowe lub paciorkowcowo-gronkowcowe. Dochodzi do niego poprzez bezpośredni kontakt z chorobą osobą lub z zakażonym przedmiotem. Może przenieść się także jako autoinfekcja ze źródła położonego w obrębie błoń śluzowych nosa. Najczęstszym umiejscowieniem na twarzy, zwłaszcza okolice ust i nosa.

Czytaj dalej
Łupież
Łupież

Łupież polega na otrąbistym złuszczaniu owłosionej skóry głowy. Jeśli skóra głowy nie ma cech łojotoku występuje łupież zwykły, jeżeli natomiast skóra jest łojotokowa, tworzą się łuski większe przesiąknięte łojem, przylegające do skóry. Złuszczenie się naskórka owłosionej skóry głowy jest stanem fizjologicznym, jego nasilenie jest różne w różnych okolicach skóry. Czasami jednak intensywność złuszczania jest nadmierna i wtedy mówimy o łupieżu.

Czytaj dalej
Łuszczyca
Łuszczyca

Jest to przewlekła choroba skóry, jedno z najczęstszych schorzeń dermatologicznych o podłożu dziedzicznym. Cechą charakterystyczną choroby jest łagodny rozrost naskórka, jednak czynnik go wywołujący nie jest znany. Przebieg łuszczycy jest bardzo różny w zasadzie nie daje się przewidzieć. U jednych chorych zmiany utrzymują się latami na ograniczonej przestrzeni, u innych mają stałą tendencję do wysiewów i łatwego ustępowania.

Czytaj dalej
Nadmierne pocenie
Nadmierne pocenie

Nadmierne pocenie się stan, w którym wydzielanie potu jest większe niż normalnie przyjęte. Istnieją duże indywidualne różnice w wydzielaniu potu i niekiedy ustalenie, co jest stanem fizjologicznym, a co patologią dość trudne. Nadmierne pocenie może być uogólnione lub miejscowe.

Czytaj dalej
Pokrzywka
Pokrzywka

Pokrzywka polega, na wysiewaniu się na skórze wykwitów bąblowych lub rumieniowych, takich jak po oparzeniu pokrzywką. Pojawiają się one nagle i po kilku godzinach znikają, nie pozostawiając po sobie śladu. Bąble pokrzywkowe powodują intensywny świąd. Pokrzywka może być alergiczna, bądź niealergiczna.

Czytaj dalej
Ropień
Ropień

Jest to głęboki guz zapalny zawierający wydzielinę ropną. Ropnie występują zazwyczaj na skórze, na błonie śluzowej jamy ustnej, ale także mogą dotyczyć narządów wewnętrznych (nerki, wątroba).
Ropnie pach ze względu na to, że dotyczą gruczołów apokryfowych nie występują przed okresem pokwitania. Powstanie ropnia jest wynikiem obrony organizmu, przed rozprzestrzenieniem się zakażenie po całym organizmie.

Czytaj dalej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium