Vitamarket.pl
Blog - Aloes zwyczajny Vitamarket.pl

Darmowa dostawa już od 250 zł

Aloes zwyczajny
Aloes zwyczajny

Aloes jest delikatną, wiecznie zieloną byliną, osiągającą od 30 do 60 cm wysokości. Roślinę tę możemy uprawiać na glebach piaszczystych, dobrze przepuszczających, w miejscach miejscach umiarkowanie nasłonecznionych lub w lekkim cieniu. Najłatwiej jest hodować aloes w warunkach domowych ze względu na jego słabą odporność na przymrozki.

W starożytności roślina ta była tak cenna, że Aleksander Wielki w IV w. p.n.e. podbił wyspę na Oceanie Indyjskim, która słynęła z uprawy aloesu. Gatunki uprawiane na Sokotrze dostarczały bardzo poszukiwanego fioletowego barwnika.

Roztarte liście aloesu działają leczniczo w oparzeniach.

UWAGA
Okładów z aloesu nie stosujemy w przypadku poważnych oparzeń, z którymi należy zgłosić się do lekarza

Sok ze świeżych liści aloesu wchodzi w skład kremów i preparatów polecanych w chorobach i stanach zapalnych skóry.

Stosowanie wewnętrzne

Preparaty zawierające wyciąg z aloesu są stosowane w zaparciach spowodowanych nieprawidłową pracą jelit; nalewka aloesowa podawana jest osobom, które długo chorowały, rekonwalescentom po zabiegach chirurgicznych; pomaga organizmowi w stabilizacji i powrocie do prawidłowej przemiany materii we wszystkich tkankach.

Stosowany zewnętrznie

Liście aloesu są przede wszystkim wykorzystywane jako składnik kremów, odżywek i balsamów; wyciąg z tej rośliny stosowany jest w pielęgnacji skóry suchej i spękanej; sok z aloesu dodawany do szamponu przynosi ulgę suchej lub swędzącej skórze głowy. W przypadku lekkiego podrażnienia skóry spowodowanego promieniami słonecznymi można zastosować aloes jako składnik łagodzących okładów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium