Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Chleb małpi

26-08-2015

Chleb małpi to nic innego, jako dobrze wszystkim znany baobab. Jest to największe drzewo świata, zresztą nie tylko olbrzymie, ale także długowieczne. Średnica pnia zazwyczaj się okazy mające nawet 21 m średnicy. Ma 18-25 m wysokości, w tym sam pień to około 10m. Charakteryzuje się piękną, niezwykle rozłożystą koroną, którą tworzą dłoniaste liście zbudowane z 5-7 palczastych jajowatych listków. Kwitnie naprawdę przepięknie, kwiaty są ogromne, białe i mają kształt dzwonkowaty. Drzewo rodzi wielkie owoce, które są nie pękająca torebką. Zwisają z konarów na długich i bardzo grubych łodygach. Mają około 50 cm długości i odwrotnie jajowaty kształt. Wewnątrz skrywają sporą ilość (około 30) twardych, czarnych nasion. Skóra małpiego chleba ma zielonobrązowy kolor, jest zdrewniała, lekko owłosiona i bruzdowana. Miąższ przed pełnym dojrzeniem ma czerwonawy kolor, a z czasem jego barwa zmienia się na białą. Jest on słodki lub kwaskowaty, mączysty i niezwykle pożywny. Sok z małpiego chleba służy do wyrobu wyśmienitych, orzeźwiających napojów o cierpkim smaku, kompotów oraz deserów. Liście są cenioną przyprawą kuchenną. Natomiast z nasion tłoczy się gorzki olej oraz produkuje bardzo dobrą mąkę.
Baobaby to drzewa tropikalnego klimatu. Rosną na sawannach Afryki Środkowej, w Australii oraz na Madagaskarze. Tubylcy zamieszkujący te tereny uważali baobab za drzewo święte. Według ich wierzeń spróchniałe ogromne pnie zamieszkują ważni bogowie.

Miąższ owoców zawierają witaminy B, C, białko, tłuszcz, wapń i fosfor.

Małpi chleb to owoc drzewa baobabu.

Stosowany wewnętrznie


Nasiona małpiego chleba są wspaniałym źródłem witamin z grupy B, poprawiają pracę układu nerwowego, poprawiają apetyt i uspławniają myślenie, poza tym dostarczają organizmowi białka i tłuszcz; w miąższu znajdują się znaczne ilości witaminy C, która skutecznie leczy bóle kostne i mięśniowe, jedzenie chleba małpiego pomaga w przeziębieniach, grypie, katarze, anginie, poprawia odporność organizmu, owoc ten jest skuteczny w przypadku anemii, zmęczenia, osłabienia, niedokrwistości, przyspiesza gojenie się ran, poparzeń i wrzodów; miąższ wzbogaca także ustrój w wiele składników mineralnych, przede wszystkim w wapń i fosfor; małpi chleb polecany jest kobietom w ciąży i karmiącym, młodzieży dorastającej, a także osobom narażonym na ciągły stres, jest środkiem antymiażdżycowym i antynowotworowym, ma również właściwości ściągające.
 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.