Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Czosnaczek pospolity

10-09-2015

Roślina ta należy do rodziny krzyżowych. Zasięg jej występowania obejmuje Europę i Azję. W Polsce czosnaczek jest dość pospolitym chwastem występującym na zacienionych terenach, w lasach liściastych i zaroślach na niżu oraz w niższych partiach gór.
Ta dziko rosnąca roślina od dawna ceniona jest jako przyprawa kuchenna, przede wszystkim na Kaukazie. Pokrojone młode, zdrowe (bez żadnych plam) liście pachną podobnie jak czosnek. Mają ostry, palący smak. Dodawane są przede wszystkim do sałatek oraz do zup, sosów, placków ziemniaczanych, twarogu i potraw mięsnych. Do celów medycznych wykorzystuje się świeże ziele oraz sok z rośliny.

Sok czosnaczka znany jest z właściwości moczopędnych

Stosowany wewnętrznie

Napar z ziela oraz sok z czosnaczka pospolitego wykazują działanie rozkurczowe, dezynfekcje, stymulujące, likwidują pasożyty oraz grzyby, oczyszczają organizm z trujących substancji, leczą nieżyt jelit i bóle brzucha.

Stosowany zewnętrznie

Napar z ziela oraz sok z czosnaczka pospolitego pomagają przypadku stanów zapalonych skóry i grzybicy.
 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.