Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Wiśnia pospolita

15-08-2015

Wiśnia należy do rodziny różowatych i obejmuje około 60 gatunków drzew i krzewów, które spotykamy w umiarkowanej strefie półkuli północnej. Była uprawiana już w starożytności. Ma jajowate lub eliptyczne liście, białe lub różowe kwiaty i kuliste owoce o miękkim, jadalnym miąższu. Powszechnie uprawiana w klimacie umiarkowanym jest wiśnia pospolita Inaczej zwyczajna, czarna, rosnąca do 10m wysokości, o zaostrzonych liściach. Ma ona ciemnoczerwone owoce z sokiem o tym samym kolorze, a jej miąższ łatwo oddziela się od pestki. Są to owoce deserowe oraz przeznaczone na przetwory, dżemy, galaretki, soki, kompoty i do wyrobu nalewek, kandyzowania.
Odmiana o owocach czerwonych, z sokiem bezbarwnym i bardzo kwaśnym oraz miąższem nie odstającym od pestki to szklanka.
Wszytki odmiany wiśni bardzo dobrze nadają się do mrożenia. Zawierają garbniki i łatwo przyswajalny cukier – lewulozę, wśród składników mineralnych wyróżnić można potas, żelazo i fosfor, a z witamin A i C

Wiśnie są bogate w witaminę C

Uwaga


Wiśnie nie powinno się jeść przed posiłkiem mięsnym, ponieważ utrudniają jego trawienie.

Stosowana wewnętrznie

Wiśnie mają działanie moczopędne, pomagają w leczeniu artretyzmu reumatyzmu; redukują pracę wątroby i żołądka; poprawiają działanie gruczołów wydzielania wewnętrznego; mają właściwości antyinfekcyjne, antyoksydacyjne, zwiększają naturalne reakcje obronne organizmu; są wskazane w cukrzycy, dolegliwościach pęcherza moczowego i serca, miażdżycy i otyłości.

Stosowana zewnętrznie

Zmiażdżone owoce wiśni przyłożone do czoła łagodzą bóle migrenowe; mogą również służyć jako maseczka odmładzająca i wzmacniająca skórę szyi.
 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.