Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Połonicznik nagi

09-12-2014

Połonicznik nagi jest dwuletnią rośliną z rodziny goździkowatych. W poszczególnych regionach Polski ma różne nazwy ludowe – na Mazowszu jest nazywany jako żabiak, w Kieleckim żabie gronko, a w Lubelskiem – psie mydło. Charakteryzują go rozgałęzione, pogięte łodygi i drobne, podługowate listki. Małe kwiatki od 4 do 12 zebrane są w kątach liści. Roślina tworzy leżące kępki. Występuje na nizinach i w górach Europy, jako chwast rumowisk, nasypów, na ziemi z dodatkiem azotu, raczej piaszczystej, bez wapienia. Zbiera się ją w okresie kwitnienia od czerwca do października. Ma słonawy drapiący smak, pachnie sianem. Zawiera m.in. saponiny, kumarynę, olejek eteryczny, kwasy organiczne.

Połonicznik jest pomocny w leczeniu układu moczowego.

Stosowany wewnętrznie

Połonicznik nagi jako napar ma działanie moczopędne, zwiększa wydzielanie soli, rozpuszcza kamienie w pęcherzu moczowym i moczowodach. Jest środkiem wykrztuśnym i rozkurczowym. Może być stosowany w stanach zapalnych i przewlekłych nieżytach dróg moczowych, w zapaleniu płuc, opłucnej i oskrzeli, w żółtaczce oraz pomocniczo przy gruźlicy. Wchodzi w skład mieszanek głownie moczopędnych oraz przeciw zaburzeniom w miesiączkowaniu. Dwie, trzy szklanki dziennie naparu z połonicznika 100g , korzenia lubczyka 40 g i korzenia szparaga 60g pomagają przy leczeniu kamicy moczowej
 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.