Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Mirt zwyczajny

24-10-2014

Roślina ta jest przedstawicielem rodziny mirtowatych, rośnie w formie wiecznie zielonego krzewu i niekiedy osiąga wysokość trzech metrów. Zdrewniałe łodygi pokrywają się drobnymi, wiecznie zielonym listkami, wśród których pod koniec lata pojawiają się drobne, białe kwiatki. Pomimo wiecznie zielonych liści, jest to roślina wrażliwa na przymrozki, wymagająca żyznej ziemi i miejsc nasłonecznionych, a także osłoniętych od wiatru. W kulturze starożytnej Grecji mirt był rośliną poświęconą bogini Wenus. To właśnie wokół jej świątyń sadzono krzewy mirtu jako symbolu wiecznej młodości.

Herbata mirtowa jest stosowana w leczeniu łuszczycy.

Stosowany zewnętrznie

Odwar z liści mirtu stosowany jest jako składnik okładów na stłuczenia i rany, jest skutecznym środkiem przeciwko łuszczycy, bywa pomocny w leczeniu hemoroidów; sproszkowane kwiaty i liście dodawane są do wielu maści stosowanych w leczeniu skaz skórnych.

Stosowany wewnętrznie

Napar z mirtu wykazuje działanie silnie ściągające i antyseptyczne, może być wykorzystywany w leczeniu różnego rodzaju zakażeń i zatruć.
 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.