Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Akka sellowa

16-08-2015

Roślinę tę spotyka się pod nazwami fejhoa, feijoa lub acca seplowa. Pochodzi z Brazylii, Argentyny oraz Urugwaju. Jej plantacje znajdują się w Kalifornii i Australii, ale ponieważ dobrze znosi temperatury do -10 C, można uprawiać ją także w południowej części Francji, Gruzji, na Krymie i w Algierii. Akka jest wiecznie zielonym krzewem lub niewysokim drzewem osiągającym 7 m wysokości. Jej liście są błyszczące, wierzch mają niebieskozielony, a spód pokryty jest białosrebrzystym puszkiem. Kwiaty nie pojawiają się licznie, ale za to są grube i mięsiste. To właśnie one wspaniale smakują na surowo w sałatkach. Kwiaty najczęściej zebrane są w kwiatostany, które przekwitają po około 70 dniach. Owocem akki jest owalna, wydłużona szarozielona jagoda. Ma dość grubą skórkę, natomiast miąższ jest zielonawożółty, kremowy i delikatny. Charakteryzuje się silnym aromatem i bardzo dużymi walorami smakowymi, ma orzeźwiający kwaskowato – słodki smak.
Owoce akki można spożywać na surowo lub przygotowywać z nich wyśmienite dżemy, galaretki, kompoty oraz wina. Owce dobrze znoszą przechowywanie przez około 40 dni później tracą walory smakowe.

Akka seplowa jest bardzo podobna do gujawy.
Owoc ten jest bogatym źródłem jodu.

Stosowana wewnętrznie


Owoc Akki jest bardzo pożywny, dostarcza organizmowi wielu niezbędnych substancji; jest wspaniałym źródłem witaminy C, w znacznym stopniu uzupełnia niedobory gdyż zawiera jej 45mg%; wzmacnia i regeneruje organizm, uodpornia na wiele chorób, w tym na grypę, infekcje i przeziębienie; ponieważ zawiera znaczne ilości związków jodu, polecana jest osobom ze zwiększonym zapotrzebowaniem na te związki, wpływa a prawidłową pracę tarczycy, poprawia metabolizm; akka walczy z osłabieniem, apatią, bezsennością, wypadaniem włosów, tyciem, polecana jest kobietom w ciąży, ponieważ jod w niej zawarta pomaga zapobiegać poważnym chorobom narażanym na stres.
 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.