Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Owies zwyczajny

03-08-2015

Owies wchodzi w skład licznej rodziny traw. Jego ojczyzną jest prawdopodobnie Europa środkowa i wschodnia, skąd rozprzestrzenił się prawie na całym świecie, z wyjątkiem rejonów tropikalnych. Owies uprawiany od 2000 lat. Stał się podstawowym pożywieniem ludów Północy i polskich górali. Jest to jednoroczna roślina o zebranych w mniej lub bardziej rozpierzchłą wiechę kłoskach z 2-3 kwiatkami. Ziarno, otrzymane po omłóceniu dojrzałego i suchego owsa, jest odtłuszczane i prasowane. W ten sposób uzyskuje się płatki owsiane, z których przyrządza się smakowite i lecznicze zupy i kleiki. Wszystkie typy kasz owsianych zawierają dużo śluzów i dlatego polecane są osobom cierpiącym na rozmaite schorzenia układu pokarmowego. W owsie udało się wyodrębnić między innymi skrobię, nieco tłuszczu, białko, witaminy z grupy B, prowitaminę A, witaminę E, enzymy oraz sole mineralne ( najwięcej krzemu, żelazo, mangan, miedź, kobalt). W celach leczniczych zbiera się całe rośliny razem z łodygą.

Stosowany wewnętrznie: nalewkę z owsa leczy się osłabienie depresję, bezsenność, nerwobóle, owies regeneruje układ rozrodczy, łagodzi bóle miesiączkowe, wpływa dodatnio na potencję u mężczyzn, wzmacnia organizm po porodzie, łagodzi skutki menopauzy, jest lekarstwem na oziębłość płciową u kobiet, dzieciom dodaje energii, przyspiesza ich wzrost, wzmacnia układ kostny, zwiększa odporność na raka jelit, obniża poziom cholesterolu we krwi, zapobiega chorobom serca, ma właściwości przeczyszczające.

Stosowany zewnętrznie: odwar z owsa stosowany do kąpieli kojąco wpływa na stan skóry i pomaga w reumatyzmie, mleczko z dodatkiem owsa nawilża wysuszoną skórę, odwar ze słomy pomaga w nadmiernej potliwości nóg, mąka owsiana lub płatki pomagają na wrzody, czyraki i ropnie.

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.