Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Orzechy ziemne

03-08-2015

Orzechy ziemne lub inaczej arachidowe pochodzą z tropikalnych rejonów Ameryki Południowej. Jest to roślina jednoroczna i prosowatej owłosionej łodydze. Liście składają się z czterech owalnych listków umieszczonych na wspólnym ogonku. Jaskrawożółte lub pomarańczowe kwiaty zebrane są w grona wyrastające z kątków liści. Kwiat po zapłodnieniu obumiera, a szypułka najpierw rośnie pionowo w górę, potem kieruje się ku ziemi i zagłębia się w niej na głębokości 10 cm. Tam rozwijają się owoce- cylindrycznie, nie pękające strączki z 2-4 nasionami. Dojrzałe owoce wykopuje się z ziemi jak ziemniaki. Nazwa ara chaos lub arakis- rośliny mające podziemne owoce.

Orzechy ziemne zawierają do 60% oleju, do 37% łatwo przyswajalnych białej, cukry, celulozę, węglowodany, witaminy B1, H i E oraz sole mineralne. Mogą być spożywane świeże, prażone solone i kandyzowane. Wyrabiany z nich olej arachidowy jest cennym dodatkiem do sałatek, służy również do produkcji leków, mydła, margaryny lub masła arachidowego. Orzechy stanowią domieszkę do namiastek kawy, kakao i czekolady, służą do wyrobu chałwy i wielu innych produktów spożywczych.

Stosowanie wewnętrzne: olej arachidowy wspomaga leczenie skazy krwotocznej u dzieci najprawdopodobniej powoduje skrócenie czasu krzepnięcia krwi, jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe niezbędne dla zdrowia, spożywanie go wzbogaca organizm w kwas arachidowy ułatwiającym biosyntezę prostaglandyn; białka zawarte w orzechach zawierają liczne aminokwasy potrzebne do prawidłowego rozwoju człowieka

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.