Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Orzechy pistacjowe

03-08-2015

Pistacja właściwa jest niewielkim drzewem zle znoszącym zimno. Pochodzi ze Środkowego Wschodu i Centralnej Azji, a uprawiana jest w krajach śródziemnomorskich, na południowych terenach Stanów Zjednoczonych, w Turcji. Jest to roślina żyjąca nawet 300 lat. Liście pistacji są zimotrwałe, mają jajowaty kształt. W stanie dzikim męskie i żeńskie kwiaty pojawiają się na osobnych drzewach, ale wiele odmian jest obupłciowych. Kwiaty są niepozorne i zebrane w wiechowate kwiatostany. Owocem jest owalny dwu centymetrowy, zwężony na końcu pestkowiec. Ma cienką zieloną osłonkę, wewnątrz której znajduje się gładki orzech podzielony na dwie komory. Jest słodki, przyjemnie pachnie. Orzechy pistacjowe zawierają do 60% tłuszczu. Używane są do produkcji wielu wyrobów cukierniczych. Orzechy pistacjowe zawierają bardzo dużo tłuszczu.

Stosowanie wewnętrznie: duża ilość oleju zawierającego nienasycone kwasy tłuszczowe sprawia, że pistacje pomocne są w regeneracji i budowaniu tkanek ciała; zawierają witaminy z grupy B oraz witaminy C, E, A; zapobiegają chorobom serca i nowotworom, mają działanie regenerujące, wybitnie odżywcze i regulujące, mogą być spożywane przez osoby chore na cukrzyce.

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.