Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Orzech kokosowy

28-07-2015

Orzechy te rosną na palmach, które wszystkim kojarzą się z wakacjami na tropikalnych wyspach. Ojczyzną palmy kokosowej jest najprawdopodobniej Polinezja. Drzewa kokosowe dochodzą do 28 m wysokości. Mają charakterystyczne długie i pierzaste liście. Kwitną na żółto, a kwiatostany znajdują się w kątach liści. Owoce owalne orzechy kokosowe mają grubą włóknistą powłokę, która wysłana jest skórą. Wewnątrz znajduje się orzech w mocnej skorupie z trzema szwami. Środek stanowi białe bielmo, ułożone grubą warstwą przy ścianach owocni, i mleko kokosowe. Zarówno bielmo, jak mleko są jadalne. Mleko to doskonały, odżywczy i bardzo orzeźwiający napój. Orzechy kokosowe można jeść świeże, ale do przygotowania deserów czy lodów używa się wiórków kokosowych. W sprzedaży spotyka się również mleczko i śmietankę kokosową, ale rzadko kiedy są one naprawdę świeże. Oleje z orzechów kokosowych jest jednym z najczęściej stosowanych tłuszczów roślinnych. Jednak, mimo że olej ten nie zawiera cholesterolu, podwyższa poziom tej substancji we krwi, przez co jego częste spożywanie grozi zawałem serca. Od innych orzechów orzech kokosowy różni również o wiele uboższy zestaw składników odżywczych. Zawiera spore ilości błonnika, ale za to niewielkie ilości witaminy E i minerałów. Orzechy kokosowe służą do wyrobu tłuszczów, słodyczy, świec, ze skorup tworzy się naczynia i ozdoby, z liści wyrabia się plecionki; twarde drewno służy do wyrobu mebli a z soku wypływającego po odcięciu kwiatostanu otrzymuje się wyśmienite wino palmowe, cukier i arak.

Owoce kokosowe używane są do celów kulinarnych, a także do wyrobu kosmetyków.

Stosowany zewnętrznie


Masło kokosowe jest dodatkiem wielu kremów i balsamów natłuszczających do ciała, poprawia stan skóry; piękny zapach orzecha jest wykorzystywany w wielu specyfikach przemysłu kosmetycznego.

Stosowany wewnętrznie

Orzech kokosowy jest lekko strawny, dzięki czemu może być spożywany przez osoby cierpiące na dolegliwości trawienne, uzupełnia niedobór błonnika, możne być jedzony zamiast słodyczy
 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.