Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Nawłoć pospolita

07-11-2014

Nawłoć pospolita jest rośliną wieloletnią, występującą w Ameryce Północnej, Azji i Europie, szczególnie obficie w Polsce. W medycynie ludowej występuje jako ; złota dziewica, polska mimoza, złota rózga, włoć, prosiana włoć, urasz. Zioło to można najczęściej spotkać na miedzach, przy drogach, na zboczach, w lasach iglastych. Bylina ta chętnie jest wykorzystywana ze względu na dekoracje żółte kwiaty jako roślina ozdobna. Lecznicze działanie nawłoci pospolitej nauczyliśmy się wykorzystywać dzięki Tatarom, którzy stosowali ją powszechnie jako lek moczopędny. Przed laty z kwiatów nawłoci uzyskiwano barwnik koloru żółtego.

Z nawłoci sporządza się płyn do płukania gardła.

Stosowana wewnętrznie

Napar z nawłoci pospolitej stosowany jest w chorobach nerek, poprawia ich wydolność, wpływa na ukrwienie kończyn dolnych; odwar podawany jest w przypadku nadmiernej fermentacji jelitowej, drobnych krwawieniach jelitowych, dla złagodzenia bolesnego oddawania moczu.

Stosowana zewnętrznie

Napar stosowany jest jako płyn do płukania jamy ustnej i gardła; odwar z tego zioła jest polecany jako składnik okładów przyspieszających gojenie ran, leczenie owrzodzeń i skórnych wykwitów.
 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.