Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Apitoksynoterapia - terapia jadem pszczelim

09-06-2013

Apitoksynoterapia polega na leczeniu jadem pszczelim, bezbarwnym, gęstym płynem o słodko-kwaśnym smaku. Ma on bardzo złożony skład chemiczny, zawiera m.in.

  • białka,
  • enzymy,
  • wolne aminokwasy,
  • kwasy nukleinowe

Najważniejszym farmakologicznie składnikiem jadu pszczelego, wydzielonym biologicznie, jest aktywne białko – melityna, która nie reaguje na kwasy i zasady.

Terapia jadem pszczelim.

pszczołaJest to terapia dość bolesna, gdyż najbardziej skuteczny jad wprowadzany jest bezpośrednio w ciało człowieka. Można również przyjmować go w tabletkach lub roztworach ale skuteczność terapii jest wtedy znacznie mniejsza.
Działanie jadu na organizm człowieka jest róże, zależne od dawki, miejsca ukąszenia, właściwości ludzkiego organizmu, w szczególności zaś od jego indywidualnej wrażliwości. U średnio czułego człowieka jad pszczeli wywołuje miejscowe zapalenie skóry. Miejsce ukąszenia czerwienieje, obrzmiewa, powstaje uczucie bólu, pieczenia, parzenia, temperatura wzrasta od 2 do 6 stopni.

Właściwości jadu pszczelego na organizm człowieka

Jad wprowadzany jest do organizmu leczniczo, zarówno miejscowo, jak i ogólnie. Rozszerza arterie i naczynia włosowate, powiększa przepływ krwi do chorego organu i zmniejsza bóle.
Apitoksynoterapia działa korzystnie na układ krwiotwórczy, wpływając na ilość hemoglobiny. Zmniejsza lepkość i gęstość krwi. Działa stymulująco na mięsień serca, obniża ciśnienie krwi, aktywuję przemianę materii, w szczególności zmniejsza ilość cholesterolu we krwi. Jad ma pozytywny wpływ na ogólny stan chorego, polepsza się sen, apetyt i zwiększa chęć do pracy. Jad pszczeli stosuje się przeciwko:

  • artretyzmowi
  • astmie
  • nadciśnieniu
  • w mniejszym stopniu w leczeniu miażdżycy

Skutki uboczne działania jadu pszczelego

Jad pszczeli działa dość szybko na organizm człowieka. Na ogół nie jest zbyt szkodliwy, a zatrucie bywa rzadkie. Dopiero 1000 ukąszeń wywołuje śmierć przez paraliż układu oddechowego. Po otrzymaniu 100 – 200 ukąszeń pacjent czuje się bardzo źle i powinien przez kilka dni pozostać w łóżku. Może również odczuwać zamęt w głowie, nudności, napływ śliny, nadmierne pocenie się.
Mogą również wystąpić zaburzenia pracy jelit, wymioty a także utrata przytomności. Czasami dochodzi do spadku ciśnienia a w dalszym okresie wzrost temperatury. Bardziej od mężczyzn na użądlenia wrażliwe są kobiety i dzieci.
 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.