Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Maść dziewannowa 50 ml


Dostępność: 1-3 dni
Producent: DR POPOV
Koszt dostawy: Patrz tabela kosztów dostawy

Cena:17.50

Kupując ten produkt otrzymasz 5 % zwrotu za zakupy! Jeśli polecisz nasz sklep znajomemu to  dożywotnio otrzymywać będziesz dodatkowe 5 % za każde jego zamówienie w Vitamarket.pl. Dowiedz się więcej tutaj - Program lojalnościowy Vitamarket.pl


Maść dziewannowa

naturalny, roślinny środek stosowany w leczeniu odmrożeń oraz chroniący skórę narażoną na zimno. Często nazywana ‘’maścią na wyprawy w góry’’. Maść dziewannowa ma także inne korzystne efekty działania, może by stosowana do masażu zmęczonych kończyn oraz przy świeżych problemach naczyniowych ( siniaki i podbiegnięcia krwawe). Maść można używać również przy leczeniu owrzodzeń i ropni, pamiętając, żeby nie stosować jej bezpośrednio na ranę a jedynie smarując wokół obszaru zmian chorobowych.

Sposób pozyskania surowca i produkcji maści.

Podstawowym składnikiem maści jest dziewanna (Verbascum Thapsiforme). Roślina występuje w całej Europie, zajmując miejsca nasłonecznione. Dorasta do dwóch metrów i ma żółte kwiaty tworzące kiście. Kwitnie od maja do września, a kwiaty rozwijają się i opadają w ciągu jednego dnia. Kwiaty dziewanny zawierają szereg substancji czynnych takich jak: garbniki, saponiny, substancje śluzowe i goryczkowe, karoten, kumaryny i olejki. Bazą dla maści, nie są sztuczne podłoża maściowe, ale naturalny, nieprzetopiony smalec. Jest on poddawany procesowi ekstrakcji gorącą parą wodną, dzięki czemu nie wywołuje alergii i może być stosowany jako składnik naturalnych maści na wiele schorzeń i do wszystkich rodzajów skóry. Skład tak przygotowanej substancji jest podobny do składu tłuszczu ludzkiego, co zapewnia całkowite wchłanianie przez skórę, a także znakomite przenoszenie dodanych, aktywnych składników ziołowych. Dodatkowymi składnikami maści jest naturalny wosk pszczeli, którego właściwości ochronne i nawilżające znakomicie wpływają na jakość i działanie maści. Dodatkowo maść zawiera: tymianek, krwawnik, rzepik oraz żankiel.

Jak prawidłowo stosować maść dziewannową.

Przed zastosowaniem maści, zalecane jest umycie skóry wodą bez mydła i dokładne wysuszenie. Maść stosuje się 2-3 razy dziennie, w postaci cienkiej warstwy na skórze lub delikatnie wmasowując maść przez 2-3 minuty. Odpowiednia aplikacja maści pozwala zoptymalizować jej działanie.

Skład maści:

dziewanna, tymianek, krwawnik, rzepik, żankiel, odpowiednio przygotowane frakcje tłuszczu (adeps suillus), wosk pszczeli, substancje zapachowe (mieszanina naturalnych olejków eterycznych).

Informacje dodatkowe:


Maść należy przechowywać w temperaturze 5 do 25 stopni. Nie zawiera konserwantów oraz sztucznych barwników.


Aby dodać opinię musisz się zalogować

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.