Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Rumianek - ekspresowa 20TBx1,2g


Dostępność: 1-3 dni
Producent: Bio-Active
Koszt dostawy: Patrz tabela kosztów dostawy

Cena:3.99

Kupując ten produkt otrzymasz 5 % zwrotu za zakupy! Jeśli polecisz nasz sklep znajomemu to  dożywotnio otrzymywać będziesz dodatkowe 5 % za każde jego zamówienie w Vitamarket.pl. Dowiedz się więcej tutaj - Program lojalnościowy Vitamarket.pl


Rumianek pospolity - gatunek rośliny jednorocznej zarówno jarej, jak i ozimej (zależnie od terminu siewu), z rodziny astrowatych. W stanie dzikim występuje w Europie po 63° 45'N oraz na terenie Uralu, Kaukazu, Azji Mniejszej, Iranu, Afganistanu i Indii. Zawleczony do Ameryki Północnej i Australii. W polskiej florze archeofit.
Jest rośliną jednoroczną o łodydze delikatnej, górą rozgałęzionej, zakończonej koszyczkami kwiatów. Wyrasta od 10-40 cm wysoko. Liście podwójne i potrójnie pierzastosieczne, o łatkach równowąskich, nitkowatych i trochę skręconych. Koszyczki kwiatów złożone z zewnętrznych białych kwiatów języczkowych i wewnętrznie rurkowatych, żółtych dających nasionka. W stanie dzikim występuje szereg gatunków zewnętrznie podobnych i mylonych z rumiankiem pospolitym. Cechą rozpoznawczą rumianku pospolitego jest puste i prawie stożkowate dno kwiatowe przecinające koszyczek wzdłuż. Ma również przyjemny i specyficzny zapach.

Rumianek pospolity uprawia się wyłącznie z nasion siewu wprost do gruntu we wrześniu. Nasionka zachowują zdolność kiełkowania od 3 do 4 lat.
Rumianek - ekspresowa 20TBx1,2g

Aby dodać opinię musisz się zalogować

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.