Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Miód manuka, Active Manuka MGO 250+ 500g


Dostępność: Wysyłka w 24 h
Producent: Manuka Health New Zeland
Koszt dostawy: Patrz tabela kosztów dostawy

Cena:221.00

Kupując ten produkt otrzymasz 5 % zwrotu za zakupy! Jeśli polecisz nasz sklep znajomemu to  dożywotnio otrzymywać będziesz dodatkowe 5 % za każde jego zamówienie w Vitamarket.pl. Dowiedz się więcej tutaj - Program lojalnościowy Vitamarket.pl


Miód Manuka MGO 250 + w opakowaniu 500 g to podwyższona zawartość Methylglyoxalu w ekonomicznym słoiczku.
Dzięki temu miód Manuka MGO 250 + posiada wyjątkowe właściwości, których nie posiadają żadne inne zwykłe miody

Methylglyoxal

Za własności miodów Manuka odpowiedzialny jest rozpoznany przez niemieckiego prof. Thomas’a Henle’a z Politechniki Drezdeńskiej, antyseptyczny czynnik występujący m.in. w miodach z Manuka – methylglyoxal, oznakowany MGO. Methylglyoxal zawarty jest prawie we wszystkich miodach, wszakże jego zawartość jest zmienne i mieści się między 0 a 10 mg/kg.

Poziomy stężenia MGO w miodach z krzewu Manuka, w tym także w wyrobach Manuka Health New Zealand Ltd, mogą być prawie tysiąckrotnie wyższe. „W toku badań ukończonych na Politechnice Drezdeńskiej, analizie zostało poddanych aż 40 próbek miodów różnych stron świata odmiennego pochodzenia, w tym sześć rodzajów Miodów Manuka. Przeciętny poziom MGO w miodach innych niż z krzewu Manuka uzyskiwał wartość 3.1 mg/kg, w czasie gdy stężenie owego czynnika w we wszystkich miodach z Manuka mieścilo się między 100 a 1000 mg/kg. Na bazie tych rezultatów naukowcy wnioskowali, że działalność antybakteryjna miodów była wprost powiązana z pułapem methylglyoxalu” – tłumaczy dr Krystyna Podgórska, Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Dodatkowym argumentem potwierdzającym zdrowotne oddziaływanie miodów Manuka są eksperymenty toczone na Uniwersytecie Waikato. Dr Manley-Harris wraz z zespołem zidentyfikował przyczynę antybakteryjnych własności tego miodu. udowodnili, iż związek chemiczny - dihydroksyaceton (DHA), zawarty w miodach z krzewu Manuka, wraz z dojrzewaniem miodu zamienia się w MGO” - komentuje Kerry Paul, Dyrektor z firmy Manuka Health New Zealand.

Im większe zagęszczenie aktywnego czynnika MGO w miodach Manuka, tym ich oddziaływanie jest mocniejsze. Zagęszczenie to jest oznaczane jako MGO, np. MGO 250 oznacza zagęszczenie 250 mg MGO na jeden kg miodu. W zależności od stężenia tego czynnika, miody rekomendowane są na przeróżne dolegliwości. Warto w tym miejscu jednak nadmienić, iż w związku z tym zawartość na poziomie 30 mg/kg MGO czyni miód o symbolu MGO 30+, zaledwie miodem smakowym, który nie posiada zbyt dużych cech zdrowotnych. Tymczasem miody Manuka o symbolach MGO 400+ oraz MGO 550+ charakteryzują się ogromnie silnymi własnościami zdrowotnymi i antyseptycznymi.

Miody o oznakowaniach MGO 100+ i MGO 250+ wykorzystywane na wspieranie odporności organizmu, poprawianie ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Tagi: miód manuka, miód manuka dla dzieci


Liczba opinii: 8
Średnia ocena: 4.88

- Warszawa
Duży wybór miodów, błyskawiczna wysyłka, ceny w miarę normalne. Szczerze polecam!
Ocena: 4/5
- Przemyśl
Bardzo dobra współpraca ze sprzedającym vitamarket. POLECAM!!
Ocena: 5/5
- Gorzów Wielkopolski
Zakupy w tym sklepie to sama przyjemność. Wszystko sprawnie, szybko i profesjonalnie. Sprzedawca profesjonalnie dobrał miód dla mnie i mojego dziecka. Polecam zakupy w tym sklepie. Miód bardzo dobrej jakości, oryginalny, zgodny z opisem.
Ocena: 5/5
- Hajnówka
Bardzo dobry, solidny i szybki sprzedawca; godny zaufania kontrahent; zdecydowanie zasługuje na polecenie.
Ocena: 5/5
- Dombrowa
jak zawsze sprawnie i na czas polecam bardzo bardzo
Ocena: 5/5
- Łomianki
Kolejny raz robię zakupy w sklepie vitamarket. Nigdy nie miałam problemów z jakością i szybkością dostawy. Polecam.
Ocena: 5/5
- Warszawa
Sprawnie, szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt. Miód manuka pierwszej jakości, zgodny z opisem. Polecam zakupy u tego sprzedawcy.
Ocena: 5/5
- Jelenia Góra
Wszystkie zakupione przeze mnie produkty w sklepie vitamarket.pl mają długi termin przydatności, co przy tego typu produktach jest bardzo ważne. Przesyłka była dobrze zabezpieczona i dotarła do mnie w ekspresowym tempie. Kurier miły, zadzwonił i umówił się na dostarczenie paczki. Szczerze polecam
Ocena: 5/5
Aby dodać opinię musisz się zalogować

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.