Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Naparstnica purpurowa

03-11-2014

Naparstnica purpurowa jest rośliną należącą do rodziny trędownikowatych, zazwyczaj porasta miejsca zacienione. Ziele to rozpoznajemy po liściach, których blaszki mają kształt owalny, a purpurowe kwiaty zebrane są w grona.
Naparstnica purpurowa w stanie naturalnym występuję głównie w Europie Zachodniej, jednak ze względu ma swe walory lecznicze jest ziołem uprawianym masową skalę w wielu krajach. Glikozydy, które zawierają liście tej rośliny, są cennym składnikiem leków o działaniu nasercowym. Specyfiki te są zalecane w niewydolności mięśnia sercowego.
Ze względu na bardzo silne działanie tego zioła wszystkie preparaty zawierają wyciąg z lisci naparstnicy purpurowej są dostępne jedynie na receptę.

Uwaga !

Roślina ta jest silnie trująca! Preparaty zawierające glikozydy naparstnicy powinny być podawane za zgodą i wiedzą lekarza.

Naparstnica purpurowa używana jest do wyrobu leków nasercowych.


Stosowana wewnętrznie

Gotowe preparaty naparstnicy purpurowej podaje się w zaburzeniach serca: trzepotanie, migotanie przedsionków, tachykardia.

 

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.