Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Nowotwór Płuc

22-10-2013

Nowotwór jest chorobą, która polega na niekontrolowanym rozroście komórek poszczególnych tkanek. Komórki te formują guz, który rośnie i rozprzestrzenia się. Zmutowane komórki są przenoszone do innych części ciała razem z krwią oraz limfą, np. do wątroby, mózgu lub kości, gdzie tworzą się gózy wtórne, tzw. przerzuty.


Znane są cztery rodzaje nowotworów:


  • rak olbrzymiokomórkowy

  • rak owsianko-komórkowy (drobnokomórkowy)

  • rak płaskonabłonkowy

  • gruczolako-rak


Objawy

Do typowych objawów choroby nowotworowej płuc, których nie wolno lekceważyć, należą:


  • uporczywy kaszel

  • zadyszka

  • ból w klatce piersiowej

  • brak tchu


W trakcie rozwoju choroby mogą ulec powiększeniu węzły chłonne, a chory może skarżyć się na złe samopoczucie, obserwować nadmierny spadek wagi, pojawienie się, co jest bardzo groźnym symptomem, krwi w plwocinie. Przy nowotworze płuc występują niekiedy powracające infekcje dolnych dróg oddechowych oraz opuchlizna szyi i twarzy.


Przyczyny

Główną przyczyną rozwoju choroby nowotworowej płuc jest palenie tytoniu. Wdychanie dymu papierosowego, tzw. bierne palenie zwiększa ryzyko zachorowania u osób niepalących. Niebezpieczeństwo zachorowania na nowotwór płuc występuje, gdy szkodliwe substancje, np. dym papierosowy, pył azbestowy lub inne substancje chemiczne występujące w zanieczyszczonym powietrzu dostaną się do płuc i niszczą śluzówkę oskrzeli.


Leczenie naturalne

Skuteczne leczenie raka nie może ograniczyć się tylko do ciała, gdyż ważną, a może najważniejszą rolę odgrywa psychika i emocje. Leczenie naturalne należy rozumieć jako uzupełnienie konwencjonalnych sposobów lecenia, a nie jako leczenie, które je zastępuje.


Aromaterapia

Terapia szczególnie zalecana przy zwalczaniu bólu nowotworowego. Można wykonać masaż z wykorzystaniem olejków aromatycznych: olejku geraniolowego, jaśminowego, jałowcowego i z rumianku szlachetnego. Nie należy masować miejsca nad guzem lub miejsc bolesnych na skutek leczenia. Innym sposobem jest użycie parownika, należy do niego wlać olejek cytrynowy, lemongrasowy i lawendowy.


Naturoterapia

Istnieje opinia, że odpowiednia dieta i zmiana stylu życia może znacznie poprawić stan pacjenta chorego na nowotwór. Dieta musi być opracowana z uwzględnieniem stopnia zaawansowania, przyczyn rozwoju choroby i występujących objawów. Wprowadza się duże ilości pokarmów zawierających przeciwutleniacze, takich jak: świeże owoce i warzywa oraz produkty zawierające beta-karoten, np. marchew, pomarańcze i brokuły. Dieta powinna być dodatkowo wzbogacona preparatami witaminowymi i mikroelementami. Najczęściej podawanymi witaminami są: witamina A, witamina C i E. Witamina A w niektórych postaciach nowotworów ma działanie ochronne, witamina C może hamować rozprzestrzenianie się komórek rakowych oraz jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Witamina E działa jako przeciwutleniacz.

Bestsellery

Kategorie

Wyszukaj produkty
od do

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.