Vitamarket.pl
Blog - Niepłodność męska Vitamarket.pl

Darmowa dostawa już od 250 zł

Niepłodność męska
Niepłodność męska

Niepłodność nie jest w gruncie rzeczy chorobą, a jedynie objawem innych nieprawidłowości w funkcjonowaniu męskiego lub żeńskiego układu rozrodczego.
Dlatego w każdym przypadku dłużej trwających problemów z płodnością małżonkowie powinni udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny praz rozpoczęcia intensywnej terapii.

Objawy niepłodności

O niepłodności należy mówić, jeśli po okresie dwóch lat regularnego współżycia płciowego bez stosowania jakichkolwiek metod antykoncepcji kobieta nie zachodzi w ciążę. W przypadku niepłodności męskiej objawy mogą być bardzo łatwo dostrzegalne, jeżeli jej przyczyną są zaburzenia prowadzące do niezdolności współżycia. Jeśli jednak współżycie przebiega prawidłowo, główny objaw choroby, jakim jest nieprawidłowy skład nasienia, wykrywa się dopiero po wykonaniu specjalistycznych badań. Lekarz ocenia ogólne proporcje i budowę całego ciała mężczyzny, dokonuje badania narządów płciowych zewnętrznych i wewnętrznych, analizuje skład nasienia (badanie semiologiczne polega na określeniu ilości, jakości, ruchliwości i przeżywalności plemników, a także na zastosowanie testów biochemicznych, bakteriologicznych i dynamicznych) oraz w razie potrzeby kontroluje stan układu hormonalnego. Impotencja również nie zwalnia od wykonywania wnikliwych badań, ponieważ może być spowodowana nie tylko zaburzeniami natury psychicznej, ale także poważną chorobą somatyczną.

Przyczyny niepłodności

Wyróżnia się wiele grup przyczyn utrudniających lub uniemożliwiających mężczyźnie zapłodnienie komórki jajowej:

Niezdolność do odbycia stosunku płciowych, wynikająca z następujących czynników: zaburzenia w budowie męskich narządów płciowych, choroby układu nerwowego, zaburzenia hormonalne, zaburzenia czynnościowe

Niezdolność do zapłodnienia, którą można podzielić na następujące podgrupy:

  • zaburzenia czynności jąder
  • zaburzenia w transporcie nasienia: przyczyną jest niedrożność dróg wyprowadzających nasienie
  • zaburzenia czynnościowe: zbyt rzadkie stosunki płciowe (mogą nie przypadać na okres płodny zdrowej kobiety), zbyt częste stosunki płciowe (mogą doprowadzić do wyczerpania dojrzałych plemników magazynowanych w najądrzu)
  • zaburzenia wytrysku: przyczyny immunologiczne - gdy mężczyzna produkuje przeciwciała niszczące lub unieruchamiające własne plemniki.

Mężczyźni cierpiący na niepłodność powinni zrezygnować z palenia tytoniu i picia alkoholu.

Leczenie naturalne

Naturopatia

Polecane są naprzemienne masaże wodne okolic płciowych wodą ciepłą i zimną, gdyż takie postępowanie poprawia ich ukrwienie. Częsty odpoczynek powinien
zostać uzupełniony odpowiednia dietą, wzbogaconą w niezbędne składniki odżywcze.

Terapia Kwiatowa Dr. Bacha

Głównym celem tego rodzaju terapii jest oddziaływanie na sferę psychiki mężczyzny, ponieważ problem z płodnością bardzo często wywołują wiele negatywnych emocji i są źródłem poważnego stresu. Terapeuci proponują na przykład:

  • wierzbę - przy uczuciu goryczy i oburzenia
  • sosnę - przy poczuciu winy
  • kasztanowiec zwyczajny - w przypadku nieustannego zamartwiania się.

Akupunktura

Dzięki nakłuwaniu południka przyporządkowania narządom płciowym może dojść do poprawy ilości i jakości nasienia. Terapeuci starają się także wyrównać gospodarkę hormonalną oraz zredukować niepokój i stres.

Homeopatia

Zazwyczaj stosuje się Sepię, która bywa pomocna w przypadku, gdy mężczyzna odczuwa przenikający ból w genitaliach i nie wykazuje chęci do współżycia płciowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium