Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011Zdrowa żywność

Mądrość natury wyposażyła człowieka w możliwość przeżycia przynajmniej stu lat życia. Od dnia narodzin decydujemy o wykorzystaniu tych możliwości. Poprzez wybór stylu życia określamy długość, jak i jakość naszej egzystencji. Na funkcjonowanie organizmu ma wpływ kilka czynników, lecz jednym z najważniejszych jest

Zdrowe Jedzenie

Pokarm jest istotnym elementem, warunkującym zdrowie - zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Prawidłowy dobór diety, piramida żywieniajej różnorodność oraz czerpanie z naturalnych składników sprzyja aktywności oraz pozwala w pełni cieszyć się radością życia. Pamiętajmy stare powiedzenie : Jesteś tym , co jesz ! A zatem, dbając o siebie, powinniśmy zwracać uwagę na nasze pożywienie.

Podstawową zasadą prawidłowego żywienia jest dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, w ilościach i proporcjach odpowiadających jego zapotrzebowaniu. Należy brać pod uwagę wiek, stan zdrowia, rodzaj wykonywanej pracy, styl życia oraz obciążenie genetyczne ( np. tendencje do otyłości, cukrzycy itp.) Istotne znaczenie ma również pora roku czy otaczające warunki klimatyczne.

Zasady prawidłowego odżywiania zawarte są w Piramidzie Żywienia. Została ona stworzona ponad 50 lat temu przez naukowców w USA i od tego czasu jest systematycznie dopasowywana do wymogów współczesnego społeczeństwa. Piramida żywienia informuje ile posiłków i z czego złożonych, powinniśmy przyjmować w ciągu dnia. To, co najważniejsze w racjonalnym żywieniu znajduje się na dole piramidy, tuż nad podstawowym czynnikiem gwarantującym dobre zdrowie czyli aktywnością fizyczną.

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.