Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Szczytno Płatki gryczane, 400g


Dostępność: Towar niedostępny
Producent: PZZ Szczytno
Koszt dostawy: Patrz tabela kosztów dostawy

Cena:6.59

Kupując ten produkt otrzymasz 5 % zwrotu za zakupy! Jeśli polecisz nasz sklep znajomemu to  dożywotnio otrzymywać będziesz dodatkowe 5 % za każde jego zamówienie w Vitamarket.pl. Dowiedz się więcej tutaj - Program lojalnościowy Vitamarket.pl


Gryka jest cenioną rośliną miododajną. Produkowane z gryki płatki gryczane są wartościowe pod względem odżywczym i smakowym. Zawierają dużo witamin i żelaza, a białko pozyskane z gryki jest cenniejsze i łatwiej przyswajalne od białek innych zbóż.

Grykę uprawiano już przed czterema tysiącami lat. Aktualnie największe uprawy tego zboża znajdują się w rejonach podkaukaskich, Chinach i Brazylii. Do Polski ziarno gryki dotarło wraz z najazdami Tatarów i osiedleniem się ich na kresach wschodnich. Dlatego spotyka się też inną nazwę gryki - tatarka.
W Polsce uprawa gryki jest najbardziej rozpowszechniona w rejonie południowo wschodnim (okolice Janowa Lubelskiego), skąd pochodzi nasz wyrób. Gryka jest cenioną rośliną miododajną. Produkowana z gryki kasza gryczana jest wartościowa pod względem odżywczym i smakowym. Zawiera dużo witamin i żelaza, a białko pozyskane z niej jest cenniejsze i łatwiej przyswajalne od białek innych zbóż.
Płatki gryczane Szczytno - opakowanie 400 g


Aby dodać opinię musisz się zalogować

Bestsellery

Kategorie

Wyszukaj produkty
od do

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.