Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Rhino Horn Junior dzbanek do płukania nosa dla dzieci


Dostępność: Wysyłka w 24 h
Producent: VLX International s.r.o.
Koszt dostawy: Patrz tabela kosztów dostawy

Cena:45.00

Kupując ten produkt otrzymasz 5 % zwrotu za zakupy! Jeśli polecisz nasz sklep znajomemu to  dożywotnio otrzymywać będziesz dodatkowe 5 % za każde jego zamówienie w Vitamarket.pl. Dowiedz się więcej tutaj - Program lojalnościowy Vitamarket.pl


Dzbanek do płukania nosa - Wyrób medyczny

Rhino Horn Junior

Dzbanek Rhino Horn™ Junior został specjalnie zaprojektowany dla dzieci w wieku od 4 do 12 roku życia. W porównaniu z pierwotnym dzbankiem Rhino Horn™ jego objętość została zmniejszona o 1/3, czyli około 200 ml. Jest więc poręczniejsza dla dziecka. Mniejsze jest też ujście dzióbka, które bardziej pasuje do mniejszego nosa dziecięcego.

Dlaczego warto używać Rhino Horn™ Junior

Płukanie nosa dzbankiem Rhino Horn™ udrażnia zatkany nos podczas przeziębienia i kataru. Ułatwia wydmuchiwanie i oczyszczanie nosa z wydzieliny ropnej i zbędnego śluzu. Pomaga również przy obrzękach śluzówki.

Rhino Horn™ prawdopodobnie sprawdzi się wśród osób cierpiących na astmę i alergię oddechową na pyłki i kurz. Używanie dzbanka Rhino Horn™ sprawdza się również wśród osób chorych na ostre i chroniczne zapalenie zatok przynosowych, pomaga również podczas rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych w okolicach nosa.

Poprzez płukanie nosa można wyciszyć nawet niektóre z objawów chorób układu oddechowego jak na przykład: zwłóknienie torbielowate, POChP (przewlekła obstrukcyjna choroba płuc), pierwotna dyskineza rzęsek (znana pod starszą nazwą zespół nieruchomych rzęsek).

Płukanie nosa słoną wodą ma działanie prewencyjne, dobrze wpływa na śluzówkę nosa, w naturalny sposób ją udrażnia, co powoduje, że jest bardziej odporna na bakterie i wirusy. Pomaga przy problemach z zatkanym nosem, katarem, przy przeziębieniach, w przypadku chronicznego kataru siennego. U osób cierpiących na katar alergiczny (powstający w przypadku alergii na pyłki i kurz), w czasie wypłukiwania nosa następuje usunięcie alergenu, a co za tym idzie, dochodzi do złagodzenia uciążliwości, nie wywołując żadnych skutków ubocznych.
Niniejsza metoda okazała się bardzo skuteczna w zapobieganiu oraz leczeniu zapalenia górnych dróg oddechowych jak i zapalenia zatok przynosowych. Roztwór solny pozytywnie wpływa na nawilżenie śluzówki, przyspieszając jej regenerację. Wypłukiwanie nosa sprawdziło się, podczas zabiegów chirurgicznych nosa, u osób pracujących w ciężkich warunkach (w miejscach, gdzie tworzy się duża ilość kurzu) oraz przy nadmiernym wysychaniu śluzówki nosa.

Masz katar?
Alergię?
Problemy z zatokami?

Zalecane przez lekarzy w chorobach uszu, nosa, gardła – otolaryngologów.

Wypłukiwanie nosa dzbankiem Rhino Horn pomoże, jeśli masz zatkany nos, jesteś przeziębiony, cierpisz na częste zapalenia zatok przynosowych, alergię lub katar sienny.

 • Do płukania nosa stosuje się słoną wodę (0,9% roztworu NaCl, czyli roztwór fizjologiczny) w temperaturze ciała.
 • Korzystanie z dzbanka Rhino Horn™ nie jest trudne – wystarczy letnia woda oraz zwykła sól kuchenna.
 • Dzbanek Rhino Horn™ jest zaprojektowany w taki sposób, aby woda swobodnie przepłynęła z jednego nozdrza do drugiego tylko dzięki sile grawitacji.
 • Nos dzbankiem Rhino Horn™ mogą płukać dzieci w wieku od 5 lat pod okiem dorosłej osoby.
 • Po nabyciu praktyki cała czynność zajmuje ok. 1 minuty włącznie z przygotowaniem roztworu.
 • Płukanie nosa dzbankiem Rhino Horn™ jest naturalną i w wielu przypadkach stosowaną z powodzeniem alternatywą dla powszechnych kropli i sprayów do nosa.

 

Przygotowanie wody
Woda do płukania nosa powinna być lekko ciepła, zbliżona do temperatury ciała (ok. 37°C) oraz zawierać 0,9% soli (roztwór fizjologiczny). Odpowiada to 2,7 g soli kuchennej (1 miarka) na 300 ml wody w dzbanku Rhino Horn™. Jeśli nie jesteś pewien co do jakości wody z kranu, należy użyć przegotowanej wody!

 1. Wsyp jedną miarkę (2,7 g) delikatnie zmielonej soli do dzbanka Rhino Horn™. Użyj soli kuchennej lub morskiej (NaCl), nie należy używać substytutu soli ani soli aromatyzowanej.
 2. Naczynie całe wypełnij wodą o temperaturze ciała (ok. 37°C – woda w dotyku wydaje się stosunkowo ciepła). Dzbankiem można potrząsnąć lub wodę zamieszać np. miarką, aby sól się szybciej rozpuściła. Jeśli woda z kranu zawiera większą ilość gazów należy zaczekać aż wygazuje.

Mycie dzbanka Rhino Horn™

Po użyciu dzbanka Rhino Horn™ należy go dokładnie opłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia. Wirusy i bakterie nie utrzymują się na suchej powierzchni tworzywa. Od czasu do czasu należy dzbanek dokładnie umyć gorącą wodą, ewentualnie w zmywarce. Dzbanek (nie miarkę) można również wysterylizować poprzez wygotowanie go przez 3 minuty. Osad z soli można usunąć octem.

Według opinii lekarzy Rhino Horn™ należy traktować jak przedmiot higieny osobistej, tak samo jak szczoteczkę do zębów. Dlatego zaleca się, aby każda osoba miała swój własny dzbanek.

Co robię źle?
 

Problem: woda nie wylatuje przez drugą dziurkę nosa.

Przyczyny mogą być dwie:

 1. Nos jest zatkany, dlatego że śluzówka jest spuchnięta. Jeśli nie potrafisz oddychać przez nos, woda również przez niego nie przecieknie. Jednak ciepła słona woda działa rozluźniająco na śluzówkę, a więc może zatkany nos stopniowo udrożnić. Dlatego należy pozostawić wodę w dziurce nosa przez około pięć sekund. Tę samą czynność należy powtórzyć dla drugiej dziurki i znowu pozostawić roztwór na około pięć sekund w dziurce. Czynność można powtarzać tak długo dopóki woda nie zacznie przelatywać przez nozdrza – należy zmieniać otwory nosowe. Udrożnienie nosa można poprawić również zwiększając tymczasowo ilość soli w roztworze – np. 1,5 miarki, czyli aplikacja roztworu hipertonicznego.
 2. Jeśli dzióbek dzbanka Rhino Horn™ trzymasz pod niewłaściwym kątem albo, jeśli zbyt mocno dociskasz dzióbkiem do nozdrza, woda w ogóle nie wleci do nosa.

Problem: woda wlatuje do ust i gardła.

Przyczyna: Prawdopodobnie zbyt mocno wysunąłeś brodę do przodu. W trakcie płukania nosa zaleca się dociskanie brody do klatki piersiowej w lekkim skłonie. Niemniej jednak ew. połknięcie określonej ilości roztworu nie stanowi żadnego ryzyka dla zdrowia.

Problem: płukanie piecze lub w inny sposób jest nieprzyjemne.

Przyczyna: Niskie stężenie soli w wodzie powoduje uczucie nacisku i pieczenia wewnątrz nosa. Zbyt duża ilość soli lub zbyt chłodna woda również powodują nieprzyjemne uczucie. Woda nie powinna być ani zbyt zimna ani zbyt ciepła, zalecana temperatura wody to 37°C (taka woda wydaje się być w dotyku stosunkowo ciepła). Właściwe stężenie soli jest dane rozpuszczeniem miarki soli w dzbanku z wodą.

Nadmierne używanie kropli do nosa może uszkodzić śluzówkę. Słona woda zaś dobrze wpływa na śluzówkę i w naturalny sposób ją udrażnia oraz powoduje, że jest bardziej odporna na bakterie i wirusy. Płukanie nosa stymuluje również naturalne mechanizmy czyszczenia dróg oddechowych, tym samym przyczynia się do usuwania śluzu i obcych cząstek z płuc.

Jak często mogę używać Rhino Horn™?

Rhino Horn™ można używać codziennie. W szczególnych przypadkach – np. w okresie zwiększonego stężenia pyłków alergizujących, podczas silnego przeziębienia lub w przypadku nagłego zapalenia zatok – płukanie nosa można wykonywać 2-4 x dziennie. Jednak w sytuacjach zwykłych, kiedy płukanie nosa ma służyć higienie oraz zapobiegać rozwijaniu się chorób, raz dziennie w zupełności wystarczy.

Rhino Horn sprzedawany jest od 1999 roku w Skandynawi, Francji, Holandi, USA, i w wielu innych krajach. Teraz jest już dostepny w Polsce.

Poniżej możesz obejrzeć video ukazujące sposób wypłukiwania nosa przy pomocy dzbanka Rhino Horn.

Wypłukiwanie nosa roztworem fizjologicznym o temperaturze ciała jest naturalną, przyjemnie działającą alternatywą dla zapobiegania, łagodzenia oraz leczenia przyczyn zatkanego nosa, zapalenia zatok i alergii na kurz i pył.

Wyprodukowano w Norwegii z twardego tworzywa (PEHD), nadającego się do recyklingu i przyjaznego dla środowiska.

Regularne płukanie nosa dzbankiem Rhino Horn™:

 • działa zapobiegawczo lub łagodzi przebieg zapalenia zatok przynosowych,
 • zwiększa odporność śluzówek nosa na infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • usuwa z nosa kurz i pyłki, tym samym zmniejsza objawy alergii,
 • pomaga po zabiegach chirurgicznych w okolicach nosa,
 • w naturalny sposób odtyka nos podczas zwykłego kataru,
 • pomaga ludziom cierpiącym na dolegliwość syndromu suchej śluzówki,
 • może pomóc kobietom ciężarnym, które w wyniku zmian hormonalnych mają zatkany nos,
 • stymuluje naturalne mechanizmy czyszczenia dróg oddechowych.

Aby dodać opinię musisz się zalogować

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.