Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

Stabilizator magnetyczny kolana, zapinany na rzepy - magnetoterapia


Dostępność: Towar niedostępny
Producent: Butterfly Magnetic
Koszt dostawy: Patrz tabela kosztów dostawy

Cena:98.00

Kupując ten produkt otrzymasz 5 % zwrotu za zakupy! Jeśli polecisz nasz sklep znajomemu to  dożywotnio otrzymywać będziesz dodatkowe 5 % za każde jego zamówienie w Vitamarket.pl. Dowiedz się więcej tutaj - Program lojalnościowy Vitamarket.pl


Wykonanie:
Opaska wykonana dwuwarstwowo z materiału elastycznego, umożliwiającego swobodne oddychanie skóry. Podbicie stanowi gąbczasta tkanina "polar-frotte". Obie warstwy są elastyczne i dobrze dopasowują się do miejsc wymagających terapii. Wewnątrz znajduje się (w zależności od wielkości opaski) 25-38 magnesów ferroceramicznych o mocy 900 Gs każdy, pełniących rolę aplikatorów do biostymulacji magnetycznej. Magnesy naszyto ręcznie, w takim rozmieszczeniu, aby zapewnić maksymalny efekt działania. Zapięcie na podwójny rzep.

Sposób użycia:
Wewnętrzna strona opaski jest stroną oddziaływującą magnetycznie i powinna przylegać do skóry w miejscu zlokalizowania bólu. Stron nie wolno pomylić.
Okres stosowania obejmuje 7-14 dni po kilka-kilkanaście godzin dziennie, w zależności od stopnia zaawansowania choroby/urazu. W pierwszych dniach stosowania ból może się zaostrzyć - jest to naturalny objaw porządkowania chorych tkanek, przywracający stopniowo biologiczny cykl procesów informacji międzykomórkowej.
Wyroby magnetyczne, ze względu na specyfikę działania, przeznaczone są dla danej (jednej) osoby.

Działanie:
Działanie wyrobów magnetycznych utrzymuje się w granicach 3-5 lat (w zależności od częstotliwości używania i stanu organizmu) od początku terapii (wyroby nie użyte nie starzeją się). Wyroby magnetyczne objęte są roczną rękojmią producenta.

Magnetoterapia to skuteczna metoda leczenia polem magnetycznym. Jej prekursorem był James Maxwell, który ponad sto lat temu uzyskał patent na leczenie z wykorzystywaniem impulsowego pola magnetycznego. Magnetoterapia znalazła zastosowanie w kilkunastu działach medycyny, m.in. w ortopedii, reumatologii oraz w leczeniu chorób wewnętrznych. W przeciwieństwie do metod konwencjonalnych umożliwia ona głębokie, a nie wyłącznie powierzchniowe oddziaływanie na organizm. Co więcej, jest to praktycznie jedyna metoda nie powodująca skutków ubocznych zalecana do stosowania przy stanach zapalnych. Terapia polem magnetycznym jest bezpieczna i może stanowić samodzielną metodę lub mieć istotne znaczenie w procesie kompleksowego leczenia.

Wskazania do magnetoterapii to:

urazy: kontuzje, zwichnięcia, złamania, bóle i urazy mięśni, choroby zwyrodnieniowe stawów, etc.,
choroby reumatyczne: zwyrodnienia, stany zapalne (ostre i chroniczne), osteoporoza, etc.,
stany pooperacyjne: operacja przepukliny, operacje mięśni i ścięgien, przyspieszanie gojenia, poparzenia,
choroby naczyniowe i serca, choroby związane z nieprawidłowym ciśnieniem krwi, alergie
choroby centralnego i obwodowego systemu nerwowego: neuralgia, niedowład, etc.,
choroby górnych i dolnych dróg oddechowych: zapalenie zatok, zapalenie ucha, zapalenie oskrzeli, astma,
stany psychosomatyczne: nieżyt żołądka, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, zespół nadpobudliwego jelita, wrzodziejące zapalenie okrężnicy,
problemy geriatryczne: bezsenność, zmęczenie, zapalenie gruczołu krokowego i inne,
problemy związane z przekwitaniem.
Produkty firmy Butterfly posiadają świadectwa jakości Instytutu Leków oraz opinię Centralnego Ośrodka Techniki Medycznej, nadającą im status wyrobów rehabilitacji leczniczej - wyrobów medycznych klasy I. Uzyskane stosowne atesty i certyfikaty oraz potwierdzone medycznie działanie rehabilitacyjne, umożliwiają wprowadzenie ich do obrotu medycznego.
Wyroby posiadają znak CE i Deklarację Zgodności z Dyrektywą 93/42 EWG.
Naturalną drogą wzmocnienia biologicznego organizmu jest energia czerpana z pożywienia i kosmosu oraz aktywność fizyczna, doprowadzająca energię do wszystkich tkanek naszego ciała. Postęp cywilizacyjny powoduje wzrost tempa życia czemu coraz częściej towarzyszy chroniczne zmęczenie i stres, bóle głowy, bóle kręgosłupa i stawów oraz spadek energii witalnej, które mogą prowadzić do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu.

Komórki i tkanki naszego organizmu wytwarzają pole biomagnetyczne, zwane biopolem lub aurą. Jest to energia zarówno ochronna jak i odżywiająca nasze komórki. Zaburzenia w przepływie tej energii powodują, że zaczynamy chorować, nasz organizm słabnie i wyczerpuje się, a nasze samopoczucie ulega pogorszeniu. Zwolennicy terapii naturalnych uważają, że zaburzenia biopola, to sygnał powstawania zmian chorobowych w organizmie. Traktują oni organizm, jako złożony, samoregulujący się system, z własnymi układami informacji i kontroli.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza pozytywny wpływ pola magnetycznego na organizm ludzki. Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności (FDA) w roku 1978 dopuściła oficjalnie do zastosowań w medycynie terapię polem magnetycznym, a czołowe uniwersytety USA zajmują się szczegółowym badaniem właściwości terapeutycznych pola magnetycznego (Uniwersytet Columbia-New York. California San Francisco, Colorado - Springs, San Diego i wiele innych).Historia magnetoterapii

Większość starożytnych kultur i cywilizacji posiadała wiedzę o wykorzystaniu magnesów do celów leczniczych. W Europie pierwszą wzmiankę na temat terapeutycznych właściwości magnesu stałego podał Arystoteles w r. 320 pne. Sto lat później zaobserwowano, że ból wywołany przez różne choroby, można uśmierzyć przez przyłożenie magnesu naturalnego, jakim był "żelazisk" z którego wytwarzano bransolety, naszyjniki, amulety. Leczenie magnesami sfery zaburzeń o podłożu psychologicznym badali lekarze nowożytni; R.Mead, A.Mesner. Frapującym tematem energii magnetycznej zajmowali się dociekliwie sławni tego świata - Z. Freud, W. Reich, aż do czasów współczesnych - w USA dr A.Basset Szpital Uniwersytecki Columbia New York, P.Kulish Kalifornia, prof. R. Gust oraz dr. K. Nakagawa z Japonii, który odkrył alarmujące zmiany natężenia ziemskiego pola magnetycznego. W leczeniu magnetoterapią przodują Japończycy i Amerykanie, stosując tę metodę w setkach doskonale wyposażonych szpitali i klinik, jako terapię uzupełniającą, wspomagającą leczenie zasadnicze.

"Magiczna" moc magnesów od starożytności wzbudzała ciekawość i z powodzeniem wykorzystywana była przez pierwszych lekarzy, którzy za pomocą magnetytów, bogatych w minerały - leczyli praktycznie wszystkie choroby; bóle wewnętrzne, złamania, obrzęki, urazy skórne i kostne - według zasady: "jeżeli choroba powstała w przyrodzie, to w przyrodzie musi być na nią lekarstwo".

Mimo postępu w medycynie i ery antybiotyków, które zrewolucjonizowały metody leczenia - magnetoterapia przetrwała do dziś, zdobywając uznanie medycyny naturalnej i świata medycznego; jest wykorzystywana przez medycynę uniwersytecką i alternatywną - w celu uwolnienia od bólu, wzmacniania organizmu i wygrania walki z chorobą.Jak działa magnes?

Magnesy same nie leczą lecz stymulują organizm do przywrócenia równowagi wzmacniając działanie układu immunologicznego, a w rezultacie powrót do zdrowia.

Proces leczenia magnesami odbywa się na poziomie komórkowym. W cząsteczce hemoglobiny, znajduje się atom żelaza (Fe) - który na przemian ulega utlenieniu i redukcji. Magnes, wpływając na cząsteczki żelaza przyśpiesza transport tlenu, oczyszcza i odżywia komórki. W wyniku magnetostymulacji - chore, osłabione tkanki, stanowiące źródło blokad energetycznych w organizmie, nabierają ponownie potrzebnej im energii i oczyszczają się z toksyn.

Poniższe informacje podano w oparciu o książkę Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach autorstwa prof. dr med. A.Sieronia, dr G.Cieślara i dr M.Adamka: Magnetoterapia i Laseroterapia wyd. II 1994 r. s. 58.

Zdaniem autorów już dziś można stwierdzić, że do dobrze udokumentowanych biologicznych efektów działania zmiennego pola magnetycznego należą:
- intensyfikacja procesu utylizacji tlenu oraz oddychania komórkowego,
- działanie wazodilatacyjne i angiogenetyczne,
- nasilenie procesu regeneracji tkanek miękkich,
- przyśpieszenie procesu tworzenia zrostu kostnego,
- działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe,
- działanie analgetyczne.

Proponujemy Państwu serię produktów sprawdzonych medycznie, łatwych w użyciu, bezpiecznych dla zdrowia i skutecznych w działaniu. Magnesy ferroceramiczne o sile 400-1200 Gs - zostały wszyte w uciskowych opaskach magnetycznych, poduszkach, skarpetach, wkładkach do obuwia i innych wyrobach, przeznaczonych do aplikacji bezpośrednio na chore miejsca.

Terapia stałym polem magnetycznym nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nie można jej przedawkować ani się od niej uzależnić. Wykazuje takie samo działanie, jak terapia pulsującym polem zmiennym, stosowana w szpitalach lub gabinetach rehabilitacyjnych, jednak leczenie stałym polem magnetycznym przebiega wolniej, co jest kompensowane wydłużonym czasem aplikacji, bez odrywania się od zajęć zawodowych lub domowych, bez znaczących obciążeń czasowych i finansowych.

Terapia stałym polem magnetycznym jest godna polecenia jako działanie profilaktyczne powodujące wzmacnianie organizmu (układu immunologicznego). Polecamy ją również w przypadku: chronicznego zmęczenia, efektów działania stresu, alergii, bezsenności, ostrych i przewlekłych chorób oraz bólów różnego rodzaju. Polecamy te produkty również jako uzupełnienie różnych terapii i leczenia tradycyjnego.

Proponowane produkty lecznicze uzyskały wiele nagród potwierdzających ich skuteczność:
Aby dodać opinię musisz się zalogować

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.