Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

ACON UltraCzuły test ciążowy


Dostępność: Towar niedostępny
Producent: Koszt dostawy: Patrz tabela kosztów dostawy

Cena:15.99

Kupując ten produkt otrzymasz 5 % zwrotu za zakupy! Jeśli polecisz nasz sklep znajomemu to  dożywotnio otrzymywać będziesz dodatkowe 5 % za każde jego zamówienie w Vitamarket.pl. Dowiedz się więcej tutaj - Program lojalnościowy Vitamarket.pl


Zastosowanie

Test ACON hCG Ultra do wczesnego wykrywania ciąży jest szybkim immunoenzymatycznym testem płytkowym przeznaczonym do jakościowego oznaczania ludzkiej gonadotropiny komórkowej (hCG) w moczu w celu wczesnego wykrycia ciąży. Test wykorzystuje kombinację przeciwciał zawirającą przeciwciała monoklinalne hCG do selektywnego określenia poziomu hCG. Test jest wykonywany poprzez umieszczenie próbki moczu na płytce testowej. Wynik pokazywany jest za pomocą dwóch barwnych linii.

Instrukcja użycia

1. Przed wykonaniem testu doprowadź opakowanie do temperatury pokojowej. Wyjmij płytkę z opakowania i użyj tak szybko jak to możliwe.

2. Połóż płytkę na czystej i równej powierzchni. Trzymaj zakraplacz prostopadle i nakrop 3 pełne krople moczu (ok. 100µL) w okienko testowe (S). Włącz minutnik. Unikaj powstania pęcherzy w okienku testowym. Patrz instrukcja poniżej.

3. Poczekaj do pojawienia się czerwonych/ej linii. Wynik należy odczytać w ciągu 3 minut. UWAGA: w przypadku niskiego stężenia hCG, w obszarze testowym (T) może pojawić się linia o słabym natężeniu barwy. Z tego powodu nie należy odczytywać wyniku po czasie dłuższym niż 10 minut.

WYNIK POZYTYWNY – CIĄŻA

Dwie linie – pierwsza linia w obszarze kontrolnym (C), druga linia w obszarze testowym (T)

UWAGA: Bez względu na odcień koloru linii w obszarze T wynik powinien być rozpatrywany jako pozytywny.

WYNIK NEGATYWNY – BRAK CIĄŻY

Jedna linia – w obszarze C, brak linii w obszarze T.

WYNIK FAŁSZYWY

Brak linii kontrolnej w obszarze C paska testowego, najczęściej spowodowany zbyt małą objętością próbki lub nieprawidłowym wykonaniem testu. W tym przypadku proszę ponownie przeczytać instrukcję użycia a następnie użyć nowego paska. Jeśli problem pojawi się ponownie proszę skontaktować się z dostawcą.

Pytania i odpowiedzi

Jak działa test?

ACON hCG Ultra test wykrywa w twoim moczu hormon hCG (ludzka gonadotropina kosmówkowa), który pojawia się w czasie ciąży. Poziom hormonu uzależniony jest od zaawansowania ciąży.

Po jakim czasie od kiedy przypuszczam, że jestem w ciąży powinnam wykonać test?

Możesz zbadać mocz w pierwszym dniu, w którym nie wystąpiła miesiączka. Test możesz wykonać w dowolnym czasie w ciągu dnia, jeśli jesteś w ciąży największe stężenie hormonu występuje w pierwszym rannym moczu.

Czy powinnam wykonać test w pierwszej porannej porcji moczu?

Test możesz wykonać w dowolnej porcji moczu (niezależnie od pory dnia) jakkolwiek największe stężenie hormonu występuje w moczu porannym.

Jak dokładny jest test?
Przeprowadzono badania porównawcze wyników uzyskanych przy zastosowaniu ACON hCG Ultra oraz innego dostępnego w sprzedaży testu na obecność hCG w moczu. Próba obejmowała 70 próbek moczu: oba wykazały 30 wyników pozytywnych i 40 negatywne. Wyniki pokazują dokładność 99% zgodności ACON hCG Ultra oraz innego testu hCG.

Jak czuły jest test?

ACON hCG Ultra reaguje na zawartość hCG w moczu nie mniejszą niż 10 mIU/ml. Test ten odpowiada trzeciemu międzynarodowemu standardowi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Dodanie do próbek negatywnych (0 mIU/ml, hCG) i pozytywnych (10mIU/ml hCG) LH (3000mIU/mL), FSH (1000mIU/mL) oraz TSH (1000µIU/mL) wykazało brak wzajemnych oddziaływań.

Co powinnam zrobić gdy wynik testu będzie pozytywny?

Pozytywny wynik testu oznacza, że w moczu znajduje się hormon hCG i najprawdopodobniej jesteś w ciąży. Skontaktuj się z lekarzem w celu potwierdzenia ciąży i przedyskutuj jak należy postępować.

Skąd mam wiedzieć czy test został wykonany prawidłowo?

Pojawienie się czerwonego prążka w okienku kontrolnym (C) testu świadczy, że test został wykonany prawidłowo.

Co powinnam zrobić jeśli wynik testu jest negatywny?

Negatywny wynik testu oznacza, że w moczu nie znajduje się hormon hCG i najprawdopodobniej nie jesteś w ciąży. Jeśli nie wystąpi miesiączka w przeciągu tygodnia od daty przewidywanej powtórz badanie przy użyciu nowego testu. Jeśli po ponownym wykonaniu testu wynik będzie nadal negatywny, powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Środki ostrożności

· Nie stosować po dacie ważności podanej na opakowaniu.

· Przechowywać w suchym miejscu w temp. 2-30º C. Nie zamrażać.

· Nie używać jeśli opakowanie było rozerwane lub zniszczone.

· Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

· Tylko do użytku zewnętrznego.

· Wyjąć test z opakowania bezpośredni przed użyciem.

Producent

Acon Laboratories, Inc.

Aby dodać opinię musisz się zalogować

Bestsellery

Kategorie

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.