Vitmarket - ponad 10 lat doświadczenia

Produkty dla Twojego zdrowia

ponad 10 lat doświadczenia

Zadzwoń:785 254 947 / 667 460 011

REISHI - nadzieja współczesnej medycyny

25-04-2010

REISHI

HISTORIA
Początek niezwykłej historii grzybków Reishi ma miejsce w krajach Dalekiego Wschodu. Zarówno w Chinach jak i Japonii znany był od tysięcy lat. Dzięki szczególnym właściwością odmładzającym i wspomagającym leczenie wielu schorzeń, określano go mianem grzybka "nieśmiertelności i długowieczności". Obecnie w związku z potwierdzoną wieloma badaniami skutecznością otrzymał przydomek - Dar Bogów;.
Ze względu na słabą dostępność i rzadkość, grzybki Reishi były bardzo cennym i luksusowym "towarem", na którego mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Jednak, po przeprowadzeniu szeregu badań potwierdzających ich korzystnym wpływ na zdrowie człowieka rozpoczęto ogólnoświatową hodowlę grzybków, przyczyniając się tym samym do znacznego obniżenia ceny i większej dostępności.
Grzybki Reishi występują także w Polsce, jednak są pod ścisłą ochroną.

BADANIA
Zanim wprowadzono do obrotu preparaty Reishi, musiały one przejść szereg badań.
Przeprowadzone w Chinach, Japonii i USA badania kliniczne tylko utwierdziły naukowców o niezwykłym znaczeniu i właściwościach grzybków Reishi. Poprzez zmniejszenie agresywności nowotworu, ograniczenie prawdopodobieństwa wystąpienia przerzutów oraz łagodzenia dolegliwości związanych z radio- i chemioterapią grzybek Reishi zaliczany jest do preparatów stosowanych w profilaktyce i wspomaganiu leczenia antynowotworowego. Japonia i Australia oficjalnie uznały grzybki Reishi za lek przeciwnowotworowy!

ZASTOSOWANIE
Grzybki Reishi zawierają szerokie spektrum działania potwierdzone niejednokrotnie badaniami klinicznymi. Regularne przyjmowanie Reishi wspomaga terapię następujących jednostkach chorobowych:


Nowotwór
Badanie udowodniły skuteczność wspomagania terapii przeciwnowotworowej zarodnikami Reishi w leczeniu raka: piersi, , macicy, prostaty, mózgu, żołądka, nerek, wątroby, trzustki, przełyku, gardła, płuc, jelita cienkiego i grubego, odbytu, białaczki i chłoniaka. U pacjentów po radio- i chemioterapii regularnie przyjmujących Reishi znacząco wzrosła jakość życia (poprawa apetytu, wzrost sił witalnych, lepsze samopoczucie).


Choroby układu sercowo-naczyniowego
U osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej po kuracji preparatami zawierającymi Reishi zaobserwowano obniżenie ciśnienia tętniczego i stężenia triglicerydów, cholesterolu całkowitego oraz cukru we krwi. U 80% osób biorących udział w badaniu zaobserwowano zmniejszenie: dolegliwości bólowych w klatce piersiowej, duszności i zaburzeń rytmu serca. Dodatkowo dzięki adenozynie obecnej w zarodnikach grzybków Reishi, preparaty te stosuje się w profilaktyce choroby zakrzepowo-zatorowej. Systematyczne przyjmowanie Reishi obniża lepkość krwi zapobiegając tym samym tworzeniu się skrzepów i występowaniu incydentów naczyniowych (udar mózgu, tętniaki, miażdżyca).


Chroniczne zmęczenie
Co roku notuje się coraz większą zapadalność na tego typu przypadłość. Chroniczne zmęczenie związane jest głównie z ciągłym pospiechem, brakiem wypoczynku i przewlekłym stresem. Dotyczy ona każdej grupy społecznej, począwszy od studentów skończywszy na emerytach. Po 3-4 miesięcznej kuracji Reishi, badania wykazały 90% skuteczność w ustąpieniu objawów chronicznego zmęczenia (przemęczenie, zaburzenia snu, nerwice, osłabienie, rozdrażnienie).


Andropauza
Reishi znalazło także zastosowanie w zmniejszeniu objawów andropauzy w mężczyzn. Systematyczne przyjmowanie grzybków Reishi znacznie ograniczyło występowanie zmęczenia, depresji, zaburzeń snu i pracy serca, rozdrażnienia, nadpobudliwości oraz dodatkowo przyczyniło się do eliminacji zaburzeń seksualnych.


Choroby układu trawiennego
Zaleca się przyjmowanie Reishi u osób cierpiących z powodu chorób wątroby, takich jak żółtaczka, zapalenie, niewydolność i guzy wątroby oraz zatrucie i choroba alkoholowa. Grzybki Reishi zaleca się w przypadku występowania zaburzeń żołądka, śledziony, jelit i woreczka żółciowego.

Grzybki Reishi oprócz wspomagania kuracji leczniczych wielu schorzeń, wykazują dodatkowe korzystne właściwości. Jako silny antyoksydant, opóźniają proces inwolucyjne zachodzące w organizmie. Wpływa na zdrowszy wygląd skóry, lepsze samopoczucie i zdolność koncentracji. Regularne przyjmowanie Reishi wspomaga proces odtruwania i oczyszczania organizmu z toksyn i złogów. Dzięki obecności polisacharydów Reishi korzystnie wpływa na wzmocnienie układu odpornościowego (skuteczny przy alergiach) i usprawnienie pracy wątroby (głównego narządu-gruczołu odtruwającego organizm), pomagając przy tym efektywnie usuwać szkodliwe substancje z ustroju.

NIEZWYKŁY SKŁAD
Pod względem wartości odżywczym grzybki Reishi są doskonałym źródłem białka, błonnika, polisacharydów i trójterpeny. Ponad to dostarczają wielu cennych witamin (gł. witamin z grupy B) i składników mineralnych takich jak: wapń, cynk ,mangan, żelazo, miedź czy german. Zawarte w Reishi substancje korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego.
 

Reishi

Reishi 60 kaps.

Reishi

Reishi 80 kaps 

Bestsellery

Kategorie

Wyszukaj produkty
od do

Obsługiwane płatności
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.